Moja prax copywritera

Mal som to šťastie chvíľu pracovať ako copywriter pre agentúru Marketinger. Práca to bola zaujímavá, plná príjemných ľudí. Veľa ma naučila. Tu sú ukážky toho, na čo som tam vytvoril. Okrem blogov som vypomáhal aj so sociálnymi sieťami daných firiem.

Grotto (výrobca bagiet a sendvičov):
- blog o typoch na výlety - zrúcaniny
- blog o vynájdení sendviču a jeho vynálezcovi
- sedem zaujímavostí o paradajkách
- pohľad do zákulisia firmy

Hydrotech (čistenie odpadových vôd)
- blog o správnej starostlivosti o septiky
- blog o najväčšom ostrove z odpadkov

Samozrejme vytvoril som aj mnoho iných vecí, toto je len malá ukážka.

WandaVision: Superhrdinovia v boji proti duševných problémom

„Not cinema,“ povedal o marvelovkách Martin Scorsese a odvtedy mi to znie v hlave. Toto vyhlásenie ma zasiahlo nielen na profesijnej úrovni – ako popkultúrneho teoretika a estetika – ale aj na osobnej – ako fanúšika trpiaceho duševnou chorobou. „Not cinema“ znamená, aspoň podľa známeho režiséra, že superhrdinské filmy nedokážu sprostredkovať katarziu, nedokážu reprezentovať skutočné ľudské emócie a problémy...

Zvyšok textu, ktorý som napísal pre noviny KAPITÁLsi môžete prečítať TU: https://kapital-noviny.sk/wandavision-superhrdinovia-v-boji-proti-dusevnych-problemom

StarCrack je v prvom rada paródia na StarTrek, avšak berie si elementy i z Červeného trpaslíka. Premisa je jednoduchá – vesmírna loď rovnakého mena pod vedením kapitána Higginsa (Sveťo Malachovský) plná absurdných postavičiek je už 50 rokov stratená vo vesmíre. Ďalej účinkujú: Roman Pomajbo, Dominika Richterová, Zuzana Kizeková a Andy Kraus.

Jedna časť má cca 10 minút, seriál je momentálne na konci 2. série a prezieravo sa nepriznáva k tomu, kto je jeho autorom...

Zvyšok textu je TU.


recenzia-podcast-starcrack-comedy-podcast-multiverzumpng
Hosťujem v podkaste !

Vlado "Drackula" Herbert, zakladateľ Multiverza si založil podkast PopTalk. V ňom členovia redakcie každý pondelok diskutujú o novinkách v popkultúre. Pomerne častým hosťom som tam aj ja.
Popravde, kedysi, keď som robil podkast POPkast, tak som túžil aby takto vyzeral a som rád, že sa na tomto projekte môžem podieľať. Zanevriem na vlastný podkast? Uvidíme, pandémia mi trochu skrížila plány.


Takto vyzerá/znie bežný diel PopTalku. Tento je o seriály Slovania.


Je to osemnásť rokov, čo na naše obrazovky zavítal horor Wrong Turn – pre pamätníkov Pach krvi (r. Rob Schmidt). Séria sa skončila v roku 2014 na filme číslo šesť (Wrong Turn 6: Last Resort / Pach Krvi 6: Krvavý hotel, r. Valeri Milev). Niekto si teda povedal, že je načase, aby sa séria rebootovala a rebrandovala...

Zvyšok textu si môžete prečítať TU.

wrong-turn-recenzia-cover-multiverzumpng

Tri tajomstvá prašiny

O detskej dobrodružnej sérií Prašina (od českého autora Vojtěcha Matohu) som napísal rozsiahlu recenziu pre Knižnú revue. Ide o modernú akčnú sériu napísanú v duchu klasických Foglarových románov. Celú recenziu si prečítate po kliknutí na tento odkaz.

Pomimo #7

Hodnotil som slovenskú komiksovú zbierku POMIMO #7. Príznačne, hlavnou témou bolo sedem smrteľných hriechov, pri čom každý hriech pripadol jednému autorovi.

Pás plný jedu

Testoval som nový klopový mikrofón, ktorý má i tú chlpatú vec proti vetru u nás na záhrade. A cestou som natočil recenziu na zbierku poviedok Sira Arthura Cona Doyla Pár plný jedu, kde sa hrá na scifi autora.

Recenzia knihy Satamaranga

Moja séria Fantasy_SK pokračuje hodnotením vlaňajšieho domáceho scifi hitu Richarda Brenkuša SATAMARANGA. Vydalo vydavateľstvo Artis Omnis.