Ako študent na vysokej škole

Kto som, odkiaľ idem a kam smerujem?

Pochádzam z malého, malebného ale nudného mesta Nová Baňa medzi Tribečom a Štiavnickými vrchmi. Od malička som sa túžil živiť písaním a tvorbou príbehov. Začal som teda jednoduchými poviedkami, ktoré sa na moje veľké prekvapenie dobre umiestňovali v súťažiach.
Na strednej škole som prepadol láske k filmu, a dokonca som sa ich pár pokúsil natočiť (napríklad).

Väčšina mojej rodiny žije v rámci dvoch dolín, z ktorých som prirodzene túžil uniknúť do prostredia, kde môžem preskúmať môj plný potenciál a limity. Takým prostredím sa stala vysoká škola - UKF v Nitre, kde som študoval estetiku. Počas štúdia som ďalej pracoval na mojej tvorbe - napísal som desiatky článkov do rôznych médií, natočil stovky videí a napísal pár poviedok.
Štúdium ma bavilo natoľko, že som ním strávil 9 rokov a dosiahol titul PhD. Na moju dizertačnú prácu zaoberajúcu sa formami žánrových naratívov vo videohrách som mimoriadne hrdý.

A čo ďalej? Chcel by som naďalej rozvíjať moje kreatívne nadania. Nedávno som objavil v sebe nadšenie pre prácu s grafickými programami. Svoju tvorbu sa snažím podať na nový level - pracujem na dobrodružnej novele pre mladých, či experimentujem s komiksovými scenármi.
Presťahoval som sa do Bratislavy a pátram po pracovných možnostiach, kde by som svoje schopnosti využil a rozvinul.

jurajbury@gmail.com

Na tomto maili ma môžete kedykoľvek zastihnúť!