Zbierka novín/časopisov s mojimi textami

Bývalé práce

TV Nitrička - 2015/2016, Kameraman a strihač: spolu s redaktorkami som chodil do terénu s televíznou kamerou na pleci, či pripravoval štúdiové správy pred zeleným plátnom. Zdokonalil som sa tam v rýchlom a jednoduchom strihu správ.
ULÚK - 2016/2019, Pedagóg a administrácia: počas doktorandského štúdia som sa naučil ako pracovať s grantami a zákulisiu administratívnej práce. Zároveň som aj vyučoval a mal na starosti knižnicu.

Denník Plus 1 Deň - 2019/2020, redaktor: ako novinár som prešiel skúškou ohňom - denníkom. Pracoval som na článkoch o politickom dianí (počas volieb!) pre tlačené i internetové médium. Naučil som sa ako fungujú redakcie a zlepšil moje žurnalistické a autorské schopnosti.
Nekonečno.sk - 2020, predajca: kontakt s ľuďmi mi nerobí problém a som priateľský. Tieto vlastnosti som mal možnosť rozvíjať pri práci predavača
komiksov.
Tak isto sa mi podarilo pracovať chvíľu pre týždenník MY Zvolen ako redaktor, či v TV Markíza ako technik.

Čo dokážem?

Písanie - dokážem napísať čokoľvek. Poviedky, reportáže, rozhovory, publicistika, odborné texty, scenáre, copywritting... Nič mi nerobí problém.
Strihanie - prešiel som si všemožnými verziami Adobe Premiere Pro, v ktorom pracujem už 15 rokov. Veľmi rád sa naučím pracovať aj s inými Adobe produktami (Spark som si zamiloval).
Kamera - dajte mi do ruky kameru a ja to zaznamenám. Je jedno či ide o jednoduchú zrkadlovku, alebo veľkú televíznu mašinu. Vycvičil som si oko i pevné držanie ruky. Chodil som so statívom do Národnej rady, i medzi cosplayerov. Momentálne natáčam na Panasonic Lumix DCM-GF7.
Vystupovanie na verejnosti - nemám problém postaviť sa pred skupinu ľudí a predniesť moje idei, či ich niečo nové naučiť. prednášky, pitch meeting, diskusie, rozhovory... Viem ako prekonať trému, pripraviť si otázky či reč obohatenú o sprievodnú prezentáciu.
Analytické myslenie - dajte mi problém. Ja sa do neho zahryznem, rozoberiem ho na súčiastky a identifikujem vzťahy. Budem na ňom pracovať, dokým ho nevyriešim.
Priateľskosť - verím, že v každom človeku je dobro a tak k nemu aj pristupujem.